Srbija među 10 najboljih destinacija za spa odmor u Istočnoj Evropi

Srbija među 10 najboljih destinacija za spa odmor u Istočnoj Evropi

Britanski dnevni list “The Guardian” svrstao je Atomsku banju iz Srbije među 10 top destinacija za SPA odmor u Istočnoj Evropi, koja nudi najbolji odnos cene i kvaliteta.

Atomska banja, stara 2000 godina, ima vodu bogatu sumporom i natrijumom, sa tragovima uranijuma i radona, od koje posetioci blistaju kao nikada pre, piše britanski list. Navode i da je hidroterapija glavni adut ove banje ali da treba probati i masažu, limfnu drenažu i elektroterapiju koje takođe imaju snažno lekovito dejstvo.

Okružena šumom od belog jasena, lipe i hrasta Atomska banja nudi pravu dozu zdravlja, piše “The Guardian”. Dodaju da je Srbija bogata banjama koje potiču iz rimskog ili osmanlijskog perioda i da spadaju među najmanje skupe u Evropi.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *